Můj příběh

„Mou vášní je nutriční poradenství a cestování, které je rovněž spojeno se zdravým přístupem k životu. Dávám lidem funkční a ověřené postupy a návody jak žít zdravě, tak aby byly srozumitelné a příliš je nezahlcovaly. Specializuji se na vytváření jídelníčků na míru a poskytuji nutriční poradenství."

Můj příběh aneb cesta ke zdraví

Jsem nutriční poradkyně a nadšená cestovatelka. Dávám lidem srozumitelné, funkční a ověřené postupy a návody jak žít zdravě. Většinu dne trávím vytvářením jídelníčků na míru pro své klienty, nutričním poradenstvím a psaním článků o výživě a zdraví.

Zároveň své klienty vedu k porozumění tomu, kdo jsou, aby mohli žít svůj vlastní příběh a ne příběh někoho jiného.

Vystudovala jsem obor Nutriční terapeut a své vědomosti a zkušenosti jsem se rozhodla předávat dál. Splnila jsem si svůj sen a ráda inspiruji i ostatní, aby si své sny plnili také.

Zároveň můžu říct, že sestavování jídelníčků na míru a výživových plánu je můj koníček a že dnes žiju život, ve kterém mám spoustu energie na zdolávání vysokých kopců v horách a další oblíbené pohybové aktivity a cítím se zdravě.
I nadále si plním své sny, ať se zdají být jakkoliv šílené. A svůj život žiju naplno.

Ještě před pár lety bylo vše jinak

Přes špatnou volbu oboru na SŠ (zdravotnický asistent - praktická sestra) a následné studium sociálního pracovníka až po práci, která mě nejenom nebavila, ale byla dost náročná a nevděčná, jsem se nechtěla vzdát svého snu - stát se nutričním terapeutem.

Ne zrovna práce snů

Po dokončení studia jsem nastoupila do zaměstnání, v té době mě bohužel přijali pouze na pozici pracovníka v sociálních službách (tedy pečovatelku) v domově seniorů.

Byla to práce psychicky i fyzicky velmi náročná a aktivizační část také nevděčná. Byla jsem unavená, podrážděná a nespokojená. Věnovala jsem více času a zdraví lidem v práci než sobě a byla jsem protivná i na všechny kolem. Bývala jsem také často nemocná.

Neměla jsem na nic čas, čas na sebe, čas na nikoho. Z práce jsem chodila unavená a z nepravidelného stravování hladová, takže jsem se na večer vždy nezdravě přejedla. Protože v práci nebyl od šesti od rána až do půl jedné na jídlo čas.

Nedostatek spánku, nezdravá a nepravidelná strava vedla k rapidnímu nárůstu hmotnosti a zhoršení zdraví.

Čas na změnu

Nicméně rozhodla jsem se toto všechno změnit a nastalo období, které sice nebylo lehké, ale naučila jsem se mnoho věcí a získala spoustu zkušeností. Zvládla jsem přijímací zkoušky a byla přijata ke studiu oboru Nutriční terapeut. Zároveň jsem ze stávajícího zaměstnání odešla.

Zaměřila jsem se na životosprávu a začala jsem pravidelně cvičit a zdravě a pravidelně jíst. Také jsem začala pracovat na osobním rozvoji.

Díky novému životnímu stylu jsem se začala cítit skvěle, měla jsem spoustu energie, dokonce se mi zlepšila i pleť. Necítila jsem se už tak unavená, a když jsem začala žít v souladu s cirkadiánními rytmy, cítila jsem se ještě lépe. Pochopila jsem, co všechno nám může způsobit práce na směny a celková každodenní nepravidelnost.

Proto jsem v následujících letech poctivě studovala a to proto, abych nejen sobě ale i ostatním pomohla k vysněné postavě a pevnému zdraví. Všechny nabité znalosti a zkušenosti jsem začala aplikovat na sobě a stále hledám nové příležitosti k získání nových informací, abych vám předávala ty nejaktuálnější.

Nejvyšší čas na sdílení

Tak jsem vytvořila projekt Vědomě a s láskou ke zdraví, protože jsem cítila, že jídelníček není všechno, že těch aspektů zdraví je mnohem víc. A tou esencí, jak se cítit zdravě, plní energie, shodit přebytečná kila, je nejenom zdravý a vyvážený jídelníček a pohybová aktivita, ale i celkový rytmus našeho života, spánek a práce. Je-li něco z toho narušeno, nemůžeme být zdraví.